رویه‌های بازگرداندن کالا


رویه‌های بازگرداندن , کنسل فاکتور یا تعویض کالا در رمز و راز

 

در چه مواردی میتوانیم کالای خریداری شده را به فروشگاه رمز و راز بازگردانیم ؟

 

1 - انصراف از خرید شامل :

 

الف) در صورتی که انصراف خریدار از خرید، پیش از ارسال کالا به اطلاع واحد فروش برسد، در این حالت امکان استرداد وجه یا تغییر سفارش بنا به درخواست مشتری وجود دارد.

 

 ب) در صورتی که پس از دریافت کالا خریدار از خرید خود منصرف شود باید حداکثر بعد 12 ساعت از تحویل کالا  انصراف خود را به طریقه بالا به اطلاع واحد فروش برساند. در صورت رعایت موارد فوق از سوی مشتری و در صورتی که کالا دارای شرایط اولیه بسته بندی خود باشد امکان بازگرداندن کالا و استرداد 80% وجه یا تغییر سفارش بنا به درخواست مشتری وجود دارد.(هزینه رفت و بازگشت کالا برعهده مشتری بوده )

 انصراف از خرید به دلایلی همچون : مشکل در اندازه محصول خریداری شده - رنگ محصول - ایراد فیزیکی در محصول و موارد از این قبیل در شرایطی قابل قبول خواهد بود که مشتری تمامی هزینه های ایاب ذهاب و هزینه حمل رفت و برگشت تضمینی کالا و همچنین کاهش قیمت روز محصول را بپردازد.(ظرف 24 ساعت پس از تحویل باید این مشکلات اعلام شود)

 

ج) در صورت بازگردانی کالا توسط خریدار موارد زیر باید درنظر گرفته شود:
خریدار باید کالا را بخوبی بسته بندی نموده و همه لوازم جانبی به انضمام فاکتور مربوطه به همراه آن ارسال گردد. در صورتی که کالا در شرایط اولیه خود توسط رمز و راز  دریافت نشود امکان استرداد وجه وجود ندارد و مراتب به خریدار اعلام می‏‏‌گردد. در چنین مواردی هزینه استرداد کالا به عهده مشتری است و کالا در رمز و راز باقی می‏‌ماند تا هزینه ارسال مجدد کالا از سوی خریدار پرداخت گردد.

 د) از هنگامی که واحد فروش، کالا را دریافت و تأیید کند که کالا در شرایط اولیه خود بوده و تمام لوازم جانبی همراه آن هستند در صورت درخواست مشتری وجه حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‌گردد.

 

2 - کنسل شدن فاکتور از طرف فروشگاه

فاکتورهایی که در فروشگاه رمز و راز ثبت می شود 99% ارسال خواهد شد مگر اینکه در زمان فاکتور محصول قیمت کالا از طرف تامین کننده بعلت نوسانات دلار تغییر پیدا کند در اینصورت فروشگاه در کمتر از 48 ساعت با مشتری هماهنگ می کند برای واریز مبلغ مابه تفاوت یا کنسل کردن فاکتور و عودت دادن مبلغ واریز شده از طرف مشتری به حساب همان شخص.

 

3 - مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات موجود در سایت

در صورتی که مشخصات کالای دریافت شده (اعم از مشخصات ظاهری مثل رنگ یا مشخصات فنی) با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در حساب کاربری مشتری ثبت شده است، مغایرت داشته باشد به شرح زیر عمل می‏‌شود:

 

 الف) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد مثل رنگِ کالا در این صورت امکان رسیدگی به درخواست خریدار در صورتی ممکن است که کالا از حالت اولیه یا بسته بندی اصلی خود خارج نشده باشد. در این صورت مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، مراتب را به واحد فروش اطلاع دهد. در این حالت امکان تغییر سفارش یا استرداد تمام وجه بنا به درخواست مشتری وجود دارد. هزینه اعاده کالا با شرکت است در بازگردانی کالا خریدار باید موارد ایمنی بند (ج) "انصراف از خرید" را رعایت نماید. از هنگامی که واحد فروش کالا را دریافت، و تأیید کند که کالا در شرایط اولیه خود بوده و تمام لوازم جانبی همراه آن هستند شرکت بنا به تمایل مشتری سفارش را تغییر داده یا تمام وجه را حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‌نماید.

 

 ب) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود نداشته باشد، در این صورت حتی اگر کالا از حالت اولیه یا بسته بندی اصلی خود خارج شده باشد امکان رسیدگی به درخواست خریدار وجود دارد. در این صورت مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، مراتب را به واحد فروش اطلاع دهد. در این حالت امکان تغییر سفارش یا استرداد تمام وجه بنا به درخواست مشتری وجود دارد. هزینه اعاده کالا با شرکت است در بازگردانی کالا خریدار باید موارد ایمنی بند (ج) "انصراف از خرید" را رعایت نماید. از هنگامی که واحد فروش کالا را دریافت و مغایرت کالا و اینکه تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود نداشته است را تأئید کند، در صورتیکه کالا در شرایط اولیه خود بوده و از آن استفاده نشده و تمام لوازم جانبی همراه آن باشند، شرکت بنا به تمایل مشتری سفارش را تغییر داده یا تمام وجه را حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‏‌نماید.

 

4 - معیوب و ناقص بودن کالای خریداری شده

 

در صورت وجود هر گونه عیب یا نقصی در کالای خریداری شده، خریدار باید تا قبل از دریافت کالا، موارد را از طریق شماره های داخل سایت به واحد فروش رمز و راز اطلاع دهد.

کارشناسان شرکت ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‏‏‌نمایند. در صورتی که عیب یا نقص ایراد شده توسط کارشناسان شرکت تأیید شود کالا تعویض خواهد شد. در این صورت امکان جایگزین کردن کالا با کالای دیگر  وجود دارد. کالا باید بخوبی بسته بندی شده و همه لوازم جانبی و فاکتور بصورت کامل به همراه آن ارسال گردد. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد فروش شرکت مشخص شود در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا سه روز کاری تمام وجه به حساب مشتری واریز خواهد شد. خدمات این بند شامل عیب یا نقصی که ناشی از استفاده نادرست از کالا باشد، نمی‏‌گردد.

در این مورد کالا های که با پیک اختصاصی ارسال میگردند با توجه به اینکه مشتری باید قبل از  پرداخت وجه به باربر وسیله را کاملا تست و بررسی نماید را شامل نمیشود.

 

5 - صدمات ناشی از حمل و نقل

 

  • آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید قبل از تحویل  گرفتن سفارش، به واحد فروش شرکت با شماره های داخل سایت اطلاع داده شود.
  • کالای آسیب دیده و لوازم جانبی آن به همان شکلی که تحویل گرفته شده است به انضمام صورتجلسه شرکت متصدی حمل و نقل و فاکتور مربوطه باید به فروشگاه رمز و راز  ارسال گردد.
  • در صورتی که آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، خریدار می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نموده تا کالا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه رمز و راز  بازگردانده شود.

 

 

 

 

کارشناس امین زاده در واتساپ کارشناس اعتماد در واتساپ کارشناس ملکی در واتساپ ارتباط با ما در تلگرام ارتباط با ما در اینستاگرام ارتباط با ما در توییتر ارتباط با ما در فیسبوک ارتباط با ما در لینکدین تماس با کارشناس امین زاده